Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Ανατροπή για Άουγκσμπουργκ

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε η Άουγκσμπουργκ στην έδρα της Φράιμπουργκ επικρατώντας 4-2 κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Φράιμπουργκ εκεί όπου φιλοξένησε την Άουγκσμπουργκ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μεγάλη νίκη επικρατώντας με το ευρύ 4-2 πετυχαίνοντας τρία τέρματα στα τελευταία λεπτά.

Ο Βερνέρ στο 7’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Σμιντ στο 17’ να ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 74’ ο Μεχμέντι έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, ωστόσο από εκεί και πέρα, ήρθε το ξέσπασμα των φιλοξενούμενων.

Ο Βερχάεγκ στο 78’ έφερε το ματς ξανά στα ίσια, για να γίνει η ανατροπή από τον Άλτιντοπ στο 85’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Χεν στο 94’.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Σοργκ, Κρμας, Χεν, Γκούντερ, Γκίντερ, Φερνάντες, Σμιντ, Κλάους (80’ Κοκελέν), Νταριντά, Μεχμέντι.
ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μάνινγκερ, Βερχάεγκ, Κάλσεν – Μπράκερ (60’ Χονγκ), Κλαβάν, Οστρζόλεκ, Μπάιερ, Χαν, Βογκτ, Άλτιντοπ (90’ Μόραβεκ), Βερνέρ, Γι (67’ Εσβάιν).