Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2013

Μεγάλο «διπλό» για Χετάφε

Στις θέσεις της Ευρώπης παρέμεινε η Χετάφε που πέρασε νικηφόρα 2-0 από την έδρα της Βιγιαρεάλ και το «Μαδριγάλ».

Τις θετικές εμφανίσεις συνέχισε η Χετάφε η οποία πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 2-0 επί της Βιγιαρεάλ εκτός έδρας για να παραμείνει στις θέσεις της Ευρώπης. Μόλις στο 5’ ο Μαρίκα άνοιξε το σκορ για τους Μαδριλένους.

Στο 35’ ο Πάμπλο Ινίγκεθ αποβλήθηκε για το «κίτρινο υποβρύχιο» και έτσι οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε ακόμα ένα τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σαράμπια.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Σέρχιο Ασένχο, Μάριο, Μουσάτσιο, Πάμπλο Ινίγκεθ, Κόστα, Ακίνο (46’ Ντοράδο), Πίνα, Σοριάνο, Κάνι, Ντος Σάντος, Πέρμπερτ (66’ Ούτσε).
ΧΕΤΑΦΕ: Μόγια, Βαλέρα, Αλέξις, Ράφα, Λάγκο (66’ Εσκουδέρο), Μπόρχα, Μίτσελ, Πέδρο Λεόν, Ντιέγκο Κάστρο (83’ Σαράμπια), Γκαβιλάν, Μαρίκα (69’ Λαφιτά).