Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Τα εύκολα… δύσκολα η Βερόνα, 3-2 τη Λιβόρνο

Σημαντική νίκη πήρε η Βερόνα στην έδρα της Λιβόρνο όπου επικρατώντας 3-2 πλησιάσει στις θέσεις της Ευρώπης.

Πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα επικράτησε η Βερόνα της Λιβόρνο με 3-2. Αυτό γιατί στο πρώτο μέρος είχε πάρει ήδη προβάδισμα τριών τερμάτων για να χάσει τη συγκέντρωσή της στην επανάληψη και να δώσει το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πιστέψουν σε κάτι θετικό.

Ο Γιάνκοβιτς στο 33’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Ρομούλο στο 43’ να κάνει το 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Τόνι έκανε το 3-0 δείχνοντας να «καθαρίζει» το παιχνίδι.

Ο Παουλίνιο στο 72’ μείωσε για τους γηπεδούχους για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Γκρέκο ένα λεπτό αργότερα.

ΛΙΒΟΡΝΟ: Μπάρντι, Κόντα, Ριναούντο (61’ Γκέμιτι), Καστελίνι (46’ Μπελφοντίλ), Μπαγιέ (91’ Μοσκέρα), Γκρέκο, Έμερσον, Ντάνκαν, Μεσμπά, Εμεγκάρα, Παουλίνιο.
ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Κατσιατόρε, Μόρας, Μάρκες, Αλμπερτάτσι, Ρομούλο (83’ Ντονάτι), Ντοναντέλ, Μαρκίνιο, Ιτούρμπε (79’ Σάλα), Τόνι, Γιάνκοβιτς (83’ Γκόμεζ).