Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Έσωσε τη Νόριτς ο Χούπερ, 1-1 με τη Σουόνσι

Το τέταρτο γκολ του Γκάρι Χούπερ σε έξι αγωνιστικές έσωσε τη Νόριτς από την εντός έδρας ήττα, με τη Σουόνσι να περιορίζεται στο τελικό 1-1

Νερό στο όνομα του Χούπερ θα πίνουν οι φίλοι της Νόριτς την Κυριακή, καθώς ο έμπειρος επιθετικός έσωσε την ομάδα του από την ήττα απέναντι στη Σουόνσι. Το τέρμα του Κίερον Ντάιερ στο 12ο λεπτό του αγώνα έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους «κύκνους» της Σουόνσι, όμως ο Χούπερ είχε τον τελευταίο λόγο στο ματς, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου!

Οι δυο ομάδες έπαιζαν εμφανώς... φοβισμένες στο δεύτερο ημίχρονο, με το αποτέλεσμα να δίνει στη Νόριτς έναν ακόμη βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην Premier League.

ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Γουίτακερ, Τέρνερ, Μπασόνγκ, Όλσον, Ρέντμοντ (83’ Μέρφι), Χόουσον, Τζόνσον, Φερ, Χούπερ, Ελμάντερ (76’ Μπέκιο)

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φορμ, Ρέιντζελ, Άματ, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Ντάιερ (44’ Ποθουέλο), Σέλβεϊ, Ντε Γκουζμάν, Κάνας, Ερνάντες (83’ Λαμά), Μίτσου (75’ Μπόνι)