Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

Σεντ Ετιέν – Μαρσέιγ 2-2

Την ευκαιρία να παραμείνει σε επαφή με την κορυφή της βαθμολογίας έχασε η Μαρσέιγ η οποία έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με τη Σεντ Ετιέν.

Με γκολ στις καθυστερήσεις έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας η Σεντ Ετιέν για να μείνει στο ισόπαλο 2-2 με τη Μαρσέιγ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 54’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκραντέλ.

Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Μπατσουαγί ο οποίος ισοφάρισε στο 64’ και έδωσε το προβάδισμα τρία λεπτά αργότερα για το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ερντίνγκ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ: Ρουφιέ, Κάθεριν, Μπαγιάλ Σαλ, Περέν, Ταμπανού, Λεμουάν, Κλεμέντ, Ντιομαντέ (69’ Μογιό), Χαμουμά (82’ Μονέ – Πακέ), Γκραντέλ, Φαν Βόλφσβινγκελ (72’ Ερντίνγκ).
ΜΑΡΣΕΪΓ: Μανταντά, Μεντί, Μορέλ, Φανί, Τζα Τζετζέ (63΄ Αλόε), Ρομάο (63’ Αλεσαντρίνι), Ιμπουλά, Παγιέ, Αγιού, Οκάμπος, Ζινιάκ (62΄Μπατσουαγί).