Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015

Άστον Βίλα – Στόουκ 1-2

Στις θέσεις του υποβιβασμού διατηρήθηκε η Άστον Βίλα μετά την ήττα της με 2-1 από τη Στόουκ.

Σε ακόμα δυσκολότερη θέση βρίσκεται πλέον η Άστον Βίλα η οποία γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Στόουκ για να μείνει ακόμα πιο μακριά από τις θέσεις της παραμονής.

Οι «χωριάτες» μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 20’ με γκολ του Σινκλέρ. Παρόλα αυτά οι «πότερς» ισοφάρισαν στο 45’ με γκολ του Ντιούφ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Μόουσες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από το σημείο του πέναλτι.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκουζάν, Χάτον, Φλάαρ, Ρίτσαρντσον (42’ Σισοκό), Κλαρκ, Ντελφ, Σάντσεζ, Ζιλ (57΄ Βάιμαν), Αγκμπονλαχόρ, Σινκλέρ, Μπεντέκε.
ΣΤΟΟΥΚ: Μπέγκοβιτς, Μπάρντσλεϊ, Βόλσιντ, Γουίλσον, Πίετερς (86’ Τεσέιρα), Γουίλαν, Νζονζί, Γουόλτερς, Άιρλαντ (86΄ Σίντγουελ), Μόουσες, Ντιούφ.