Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Νίκη παραμονής για Αμβούργο

Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας του γερμανικού πρωταθλήματος κατάφερε να αποσπαστεί το Αμβούργο που επιβλήθηκε 2-1 της Νυρεμβέργης.

Την πρώτη του νίκη ύστερα από τρεις συνεχόμενες ήττες πήρε το Αμβούργο που επιβλήθηκε 2-1 της Νυρεμβέργης με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν τα τέρματά τους στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Ο Καλχανόγλου στο 80’ έκανε το 1-0 για την ομάδα του λιμανιού για να γίνει το 2-0 από τον Φραντζ στο 86’ με αυτογκόλ. Οι φιλοξενούμενοι, το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τέρμα του Ντρμιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Άντλερ, Ντίκμαϊερ, Τζουρού, Μανσιέν, Βέστερμαν, Καλχανόλγου, Μπαντέι, Αρσλάν (88’ Ρινκόν), Ιλίσεβιτς (85’ Γίρασεκ), Φαν ντερ Φάαρτ (82’ Τεσέ), Ζουά.
ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Σέφερ, Ανγκά (62’ Μπάλιτς), Πετράκ, Πινόλα (82΄ Πέκχαρτ), Πλάτενχαρτ, Φραντζ, Μακ (68’ Καμπάνια), Φέουλνερ, Κιγιοτάκε, Χλούσεκ, Ντρμιτς.