Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Διπλό παραμονής για Βέρντερ

Στους οκτώ βαθμούς από τις τελευταίες θέσεις αποσπάστηκε η Βέρντερ Βρέμης που επικράτησε 2-1 του Αννόβερου εκτός έδρας.

Ακόμα περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας του γερμανικού πρωταθλήματος κατάφερε να αποσπαστεί η Βέρντερ Βρέμης που επιβλήθηκε 2-1 του Αννόβερου εκτός έδρας και έκανε σπουδαίο βήμα παραμονής.

Οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους και το 43’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Χούστι. Παρόλα αυτά, στην επανάληψη ήρθε η ανατροπή από τους «πράσινους».

Ο Ντι Σάντο στο 57’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια για να ολοκληρωθεί η ανατροπή από τον Πρεντλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Χόφμαν, Σουλτς, Πριμπ, Σανέ (63’ Μπίτενκουρτ), Αντρεάνσεν, Στεντλ, Χούστι, Ρούντνεφς (75’ Για Κόναν), Σλάουντραφ.
ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Βολφ, Φριτζ, Πρεντλ, Καλντιρόλα, Γκαρσία, Μπάργκφρεντε, Γιουνούζοβιτς, Μακιάντι (92’ Λουκίμια), Χουντ (84’ Γκέμπρε Σελασιέ), Ελία (79’ Πέτερσεν), Ντι Σάντο.