Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Λύτρωση για Βαλένθια!

Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Βαλένθια πήρε σημαντική νίκη με 2-1 επί της Γρανάδα.

Στους πέντε βαθμούς από την πρώτη πεντάδα μείωσε την απόστασή της η Βαλένθια η οποία έστω και με δύσκολο τρόπο, επικράτησε 2-1 της Γρανάδα στο «Μεστάγια» με γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο Πίτι στο 47’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Αλκασέρ στο 64’ να ισοφαρίζει για τις «νυχτερίδες». Τη νίκη στους γηπεδούχους, έδωσε ο Βέζο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντιέγκο Άλβες, Μπαραγκάν, Βέζο, Ματιέ, Μπερνάτ, Φουέγκο, Κεϊτά (53’ Αλκασέρ), Φεγκουλί, Παρέχο, Φέντε (73’ Μίτσελ), Βάργκας (59’ Ζόνας).
ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Νιόμ, Κόεφ, Μουρίγιο, Ανγκούλο, Ρέσιο, Ιτούρα, Ρίκο (21’ Φατάου), Πίτι (85’ Φουλκέρ), Ελ – Αράμπι, Μπραχίμι (69’ Περέιρα).