Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Στοπ… σε Ρεάλ από Οσασούνα

«Γκέλα» για την Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία… υποχρεώθηκε σε ισοπαλία (2-2) εκτός έδρας με την Οσασούνα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τα δύο προσωπικά γκολ του Οριόλ Ριέρα στο 16’ και το 39’, ενώ για την «Βασίλισσα» τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα στο 44’ με την αποβολή του Σέρζιο Ράμος. Όμως, στο επόμενο λεπτό, ο Ίσκό μείωσε 2-1.

Ωστόσο, στο 79’ ο Σίλβα άφησε την Οσασούνα με δέκα παίκτες, αντικρίζοντας την δεύτερη κίτρινη, κόκκινη κάρτα και στο επόμενο λεπτό ο Πέπε με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια (2-2). Στα τελευταία λεπτά, οι «μερέγχες» προσπάθησαν να πάρουν το «τρίποντο» αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν για τρίτη φορά στην αναμέτρηση και απώλεσαν δύο βαθμούς.

Οσασούνα: Φερνάντες, Μπερτράν, Αρίμπας, Λότιες, Νταμιά, Σίλβαμ, Λόλο, Σεχούντο, Αρμεντέρος (81’ Λόε), Τόρες (76’ Όιερ), Οριόλ Ριέρα (86’ Όμγου).

Ρεάλ Μαδρίτης: Λόπεθ, Καρβαχάλ, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρτσέλο, Τσάμπι Αλόνσο, Μόντριτς (65 Νάτσο), Μπέιλ (55’ Ντι Μαρία), Ίσκο (84’ Χεσέ), Ρονάλντο, Μπενζεμά.