Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Χωρίς απώλειες η Λιλ

Στους τέσσερις βαθμούς από την κορυφή και την Παρί Σεν Ζερμέν διατηρήθηκε η Λιλ που επικράτησε 1-0 της Τουλούζ με δύσκολο τρόπο.

Αήττητη για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι διατηρήθηκε η Λιλ η οποία φιλοξενώντας στο «Γκραντ» την Τουλούζ, επικράτησε με δύσκολο τρόπο 1-0. Αυτό γιατί μέχρι και τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού δεν είχε καταφέρει να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

Κάτι που έγινε στο 84ο λεπτό με γκολ του Σουαρέ, το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για να της δώσει και το τρίποντο. Νωρίτερα, και συγκεκριμένα στο 56’ ο Τρέχο είχε αποβληθεί για τους γηπεδούχους.

ΛΙΛ: Ενιεάμα, Μπασά, Κάερ, Μπεριά, Σουαρέ, Μαβουμπά, Μπαλμόν, Γκεγιέ, Καλού (86’ Ντε Μέλο), Ρουίζ (38’ Ορίζι), Ροντελέν (80’ Μεϊτέ).
ΤΟΥΛΟΥΖ: Αχαμαντά, Νίνκοφ, Σιλά, Ζεμπινά, Γιάγκο (86’ Ρεγκατέν), Οριέ, Αγκιλάρ, Σαντόμ, Μπεν Γιεντέρ (59’ Ντιντότ), Μπρέθγουεϊτ (80’ Μπεν Μπασάτ), Τρέχο.