Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2013

Κύπελλο Γαλλίας

Την πρόκριση στον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Γαλλίας πήρε η Οσέρ επικρατώντας της Λιλ στην παράταση με 1-0.

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γαλλίας προκρίθηκε η Οσέρ η οποία πέρασε νικηφόρα 1-0 από το «Γκραντ» επικρατώντας στην παράταση της Λιλ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε από τον Χαλέρ στο 114’.

Στην επόμενη φάση προκρίθηκε και η Τουλούζ που επικράτησε 3-1 της Κρετέιγ. Ο Μπελβιτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να ακολουθήσει η ανατροπή για τους φιλοξενούμενους με τα γκολ των Αγκιλάρ (51’), Τρέχο (78’) και Μπεν Γιεντέρ (91’).

Στην παράταση προκρίθηκε και η Ρεν της Νανσί με 2-1. Ο Χουνού στο 42’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Γουόλτερ να ισοφαρίζει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Χουντόντζι στο 102’ του παιχνιδιού.

Την έκπληξη έκανε η Τρουά που επικράτησε 3-1 της Βαλενσιέν. Ο Κουρτ στο 4’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Γκίμπερτ στο 31’ να κάνει το 2-0. Στο 47’ ο Ντοσεβί έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, ωστόσο στο 57’ ξανά ο Γκίμπερτ έκανε το 3-1.

Τη νίκη με 3-1 πήρε η Τουρ της Αμιάν. Ο Αντνάν στο 14’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Μπεργκουνού στο 68’ να κάνει το 2-0. Ο Σεγκίν στο 82’ με αυτογκόλ έκανε τα 2-1 για τους φιλοξενούμενους με τον Σαβαλερίν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 89’.

Τέλος η Ναντ πήρε τη νίκη με 2-0 επί της Λοριάν. Ο Μπεντόγια στο 74’ άνοιξε το σκορ για τα «καναρίνια» με τον Νκουντού στο 90’ να κάνει το 2-0.