Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Νέα ήττα για Μίλαν

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό στο «Ένιο Ταρντίνι» η Μίλαν η οποία ηττήθηκε 3-2 από την Πάρμα με γκολ στις καθυστερήσεις.

Ακόμα περισσότερο μακριά από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας έμεινε η Μίλαν η οποία δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το «Ένιο Ταρντίνι» για να ηττηθεί με 3-2. Στο 11’ ο Παρόλο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τον Κασάνο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους να κάνει το 2-0.

Η απάντηση από τους «ροσονέρι» ήρθε στο 61’ με τον Μάτρι να μειώνει σε 2-1 και δύο λεπτά αργότερα ο Σιλβέστρε έκανε το 2-2. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Παρόλο.

ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Κασάνι, Φελίπε (76' Μπεναλουανέ), Λουκαρέλι, Μπιαμπιανί, Γκαργκάνο, Μαρκιόνι, Παρόλο, Γκόμπι, Κασάνο (73' Ρόζι), Αμάουρι (64' Σανσόνε).
ΜΙΛΑΝ: Γκάμπριε, Αμπάτε, Σαπάτα, Σιλβέστρ, Κονστάντ, Πόλι (52' Κακά), Μοντολίβο, Ντε Γιονγκ, Μπίρσα, Μπαλοτέλι (52' Μάτρι), Ρομπίνιο (88' Σαπονάρα).