Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

Μύκονος – Προοδευτική 3-2

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα επικράτησε η Μύκονος της Προοδευκτικής με 3-2.

Οι γηπεδούχοι από το ξεκίνημα ήταν ανώτεροι και κατάφεραν μόλις στο 2’ να προηγηθούν στο σκορ με τέρμα του Καρακάσογλου. Από εκεί και πέρα ο Γιόγιος στο 41’ είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους. Στο 64’ ο Τσάλμας έκανε το 2-0 για να γίνει το 3-0 από τον ίδιο παίκτη πέντε λεπτά αργότερα.

Στις καθυστερήσεις, ο Μάμαλος (92’, 94’) πέτυχε δύο τέρματα για να μειώσει το εύρος της ήττας για την ομάδα του.

ΜΥΚΟΝΟΣ: Παλιούρας, Καρπαθάκης, Μπαλής, Μήτρακας (74' Πανέτας), Ξένος, Αργυρόπουλος (46' Μιρντίνα), Γιογιός, Καμπάνης, Καρράς, Λυμπερόπουλος (63' Τσάλμας), Καρακάσογλου
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Ζήνωνος, Κατσίβελας, Νυφαδόπουλος, Τούρλος, Καψαλόποδας, Κολιούσης, Δούβλης (61' Ποτουρίδης), Μπούζας, Κουβάτσος (67' Γκάγκας), Μακαρονάς, Μάμαλος