Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

Με σπασμένα φρένα η Κέρκυρα, 2-0 τον Τύρναβο

Πέντε νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις μετρά η Κέρκυρα που ξεπέρασε και το εμπόδιο του Τυρνάβου με 2-0. Έτσι οι Φαίακες οδηγούν την κούρσα του Βορείου ομίλου της Football League με πέντε βαθμούς διαφορά από τους δεύτερους Απόλλωνα και Νίκη Βόλου.

Η θεσσαλική ομάδα άντεξε μόνο ένα ημίχρονο, μιας και η ανώτερη Κέρκυρα, κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα του Τυρνάβου στην επανάληψη, χάρη στις διαρκείς εσωτερικές αλλαγές του Μιχάλη Γρηγορίου.

Ο Δημήτρης Σουάνης άνοιξε λογαριασμό στο 54' με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Κόντου. Στο 71' ο Γκόμες Μάθιου διαμόρφωσε το τελικό σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή τον Καραναστάση.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Ναγιάρ (10' Βλάχος), Σουάνης (84' Μπαλντοβαλίεφ), Καραδέμητρος, Γκόμεζ, Κόντος, Ανδρεόπουλος (75' Παππάς), Κουτσόπουλος.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Καραναστάσης, Κουρτεσιώτης, Τέλλος, Σιάτρας, Γεωργίου (55' Τσούκαλος), Χ. Καραγιάννης, Φελίπε (67' Αντρέ), Νταντίδης, Σκούπρας, Όμο (83' Σαχινίδης), Βανγκέλι.