Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

Ζαλίστηκε ο Βατανιακός, 3-0 ο Τύρναβος!

Σεφτέ με το καλήμερα έκανε ο Τύρναβος στο πρωτάθλημα που επικράτησε εύκολα 3-0 του Βατανιακού.

Στο Αλκαζάρ, οι Θεσσαλοί μετέτρεψαν το ματς σε παράσταση για ένα ρόλο. Άνοιξαν στο σκορ στο 35΄ με σουτ του Τσούκαλου, και παρότι ο Βατανιακός πήγε στο ημίχρονο μόνο με ένα γκολ παθητικό την... πάτησε στο δεύτερο.

Οι Τυρναβίτες σημείωσαν το 2-0 στο 49΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κουρτεσιώτη, ενώ δύο λεπτά πριν το φινάλε ο Γεωργίου διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Καραναστάσης, Σκούπρας, Γκαλίτσιος, Βανγκέλι, Γεωργίου (90' Πούτας), Σαχινιδης (73' Όμο), Μάγγος, Μπάρος, Κουρτεσιώτης, Τσούκαλος, Φελίπε (80' Ζιγκερίδης).

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Κωτσιόπουλος, Γιαλαμίδης, Νταντάμης, Λαζαρίδης (64' Λάγδαρης), Γιαλίτσης (46' Ζαγοριανός), Κουλίδης, Γιαννούλης, Μιλιέβιτς (55' Λύρας), Ποτουρίδης, Κυπαρίσσης.