Σάββατο 31 Αυγούστου 2013

Με το ζόρι η Παρί

Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Παρί Σεν Ζερμέν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Γκινγκμάμπ επικρατώντας 2-0.

Με πολύ δύσκολο τρόπο κατάφερε να επιβληθεί η Παρί Σεν Ζερμέν της Γκινγκάμπ στο Παρίσι καθώς για τα πρώτα 90 λεπτά της αναμέτρησης, είχε «κολλήσει» στην αντίπαλη άμυνα.

Παρόλα αυτά, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League κατάφερε να λύσει το γόρδιο δεσμό με τα αντίπαλα δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Ραμπιό. Ένα λεπτό αργότερα, ήταν η σειρά του Ιμπραΐμοβιτς να σκοράρει για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Σιρίγκου, Μάξουελ, Άλεξ Κόστα, Τιάγκο Σίλβα, Φαν ντερ Βιλ, Ματουιντί, Παστόρε (65’ Ραμπιό), Μότα, Καβάνι, Λαβέτσι (64’ Λούκας), Ιμπραΐμοβιτς.
ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ: Σαμασά,Σορμπόν, Λεμέτρ, Μάρτινς Περέιρα, Ατίκ  (70’ Ζιρές), Μπιβό, Ντιαλό, Σανκαρέ (85’ Λεβέγκ), Κερμπράτ, Ματίς, Γιαταμπαρέ.