Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης 0-3

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Καλλιθέας πανηγύρισε ο Απόλλων Σμύρνης με 0-3, χάρη σε τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο

Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης και το πρώτο ημίχρονο ήταν κάκιστο ποιοτικά.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πράγματα άλλαξαν. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν σε μία κόντρα στο 56' και η μπάλα στρώθηκε στον Νανία. Το «δεκάρι» της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» με αριστερό δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα του Μιχελή για το 0-1.

Στο 70' οι παίκτες του Νίκου Κωστένογλου διπλασίασαν τα τέρματά τους. Ο Λαγός εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Κυβελίδης έστρωσε στον Ανγκούλο και ο τελευταίος έγραψε το 0-2.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παναγιώτης Λαγός στο 81' με όμορφη λόμπα.

Καλλιθέα (Σ. Ηλιόπουλος): Μιχελής, Λεβέντης, Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης, Αρναρέλης, Ρόχας Ζόρντι, Μπέλης, Πιτταράς.

Απόλλων Σμύρνης (Ν. Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Ηρακλής, Φαρινόλα, Νανία, Βάντερσον, Ανγκούλο, Χατζής.