Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

«Κόλλησαν» Πάρμα και Λάτσιο

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Πάρμα και Λάτσιο, αποτέλεσμα που ουσιαστικά δεν βόλεψε καμία από τις δύο.

Στη μέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος διατηρήθηκαν τόσο η Πάρμα όσο και η Λάτσιο μετά το μεταξύ τους ισόπαλο 1-1 στο «Ένιο Ταρντίνι». Οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 50’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Κεϊτά.

Στο 63’ όμως, ο Λουκαρέλι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ισοφαρίζοντας σε 1-1. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Ρόσι αποβλήθηκε στο 86’.

ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Κασάνι, Λουκαρέλι, Φελίπε, Ρόζι, Όμπι (26' Βαλντές), Μαρκιόνι, Παρόλο, Γκόμπι, Παλαντίνο (44' Σανσόνε), Κασάνο (80' Αμάουρι).
ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Περεϊρίνια (86' Καβάντα), Τσάνα, Ράντου, Νοβαρέτι, Ονάτζι, Λεντέσμα, Ερνάνες (68' Μπίλια), Καντρέβα, Κλόζε (82' Φλοκάρι), Κεϊτά.