Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Ανατροπή για Σάλκε

Τη νίκη με 3-1 επί της Βέρντερ Βρέμης πανηγύρισε η Σάλκε που έκανε μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο μέρος.

Τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο γερμανικό πρωτάθλημα πήρε η Σάλκε, η οποία επικράτησε με δύσκολο τρόπο 3-1 της Βέρντερ Βρέμης στη «Φέλτινς Αρένα».

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 22’ με τέρμα του Κρόος. Στην επανάληψη όμως, ανέλαβε δράση ο Μπόατενγκ ο οποίος αφού ισοφάρισε στο 64’ έκανε και το 2-1 στο 85’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Φαρφάν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΣΑΛΚΕ: Χίλντενμπραντ, Ούτσιντα, Χιέβεντες, Μάτιπ, Αογκό, Νόισταντερ (46’ Φουκς), Τζόουνς, Μάιερ (87΄ Σαντάνα), Μπόατενγκ, Ντράξλερ, Σαλάι (75’ Φαρφάν).
ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Μιέλιτζ, Φριτζ (73’ Ιγκνόφσκι), Λουκίμια, Καλντιρόλα, Γκαρσία (41’ Σμιτζ), Κρόος, Γκέμπρε Σελασιέ, Μακιάντι, Χουντ, Γιουνούζοβιτς, Ελία (71’ Σέλκε).