Δευτέρα 31 Αυγούστου 2015

Έριξε… επτάρα στο ντέρμπι!

Αδιανόητη νίκη για την Κλαμπ Μπριζ η οποία διέλυσε 7-1 την Σταντάρ Λιέγης!
Ακόμα σκοράρει η Κλαμπ Μπριζ στο ντέρμπι με τη Σταντάρ Λιέγης όπου διέλυσε την αντίπαλό της με το αδιανόητο 7-1!
Απίστευτη εμφάνιση από την Κλαμπ Μπριζ η οποία στην εντός έδρας αναμέτρησή της με την Σταντάρ Λιέγης διέλυσε την αντίπαλό της με το απίστευτο 7-1! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ντιαμπί που σημείωσε τα τέσσερα από τα επτά γκολ.
Στο 8’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του για να γίνει το 2-0 στο 32’ από τον Βόερμρ. Στο 35’ ήρθε η αντίδραση των φιλοξενούμενων με το τέρμα του Σαντίνι που μείωσε σε 2-1.
Στο 36’ ο Ουλαρέ έκανε το 3-1 για να γίνει το 4-1 του ημιχρόνου από το δεύτερο τέρμα του Ντιαμπί στο 37’. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν έριξαν ρυθμούς και πέτυχαν ακόμα τρία γκολ.
Στο 71’ ο Κλόντεμιρ έκανε το 5-1 για να έρθουν ακόμα δύο γκολ από τον Ντιαμπί (77’, 92’) για να γίνει το απίστευτο 7-1!