Σάββατο 15 Αυγούστου 2015

Σοκ… για Τότεναμ!

Μεγάλο ματς πραγματοποιήθηκε στο «Ουάιτ Χαρτ Λέιν» όπου η Στόουκ κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας 2-2, παρά το προβάδισμα 2-0 της Τότεναμ στο ημίχρονο.
Οι «πετεινοί» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 19’ με την κεφαλιά του Ντάιερ και στις καθυστερήσεις, ο Σαντλί, έπειτα από γύρισμα του Ντέιβιτς έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Ωστόσο, η Στόουκ κατάφερε να μειώσει στο 78’ με το πέναλτι του Αρναούτοβιτς και στο 83’ ο Ντιούφ έφερε το ματς στα ίσια (2-2) με κεφαλιά ψαράκι.
ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Γουόκερ, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Ντάιερ, Μέισον (69' Μπενταλέμπ), Ντεμπελέ, Τσαντλί, Έρικσεν, Κέιν (64' Λαμέλα).
ΣΤΟΟΥΚ: Μπάτλαντ, Τζόνσον, Κάμερον, Μουνιέσα, Πίετερς, Φαν Χίνκελ (59' Άιρλαντ), Γουίλαν, Γουόλτερς (59' Ζοσελού), Αφελάι, Αρναούτοβιτς (91' Άνταμ), Ντιούφ.