Σάββατο 15 Αυγούστου 2015

Διαστημική η Ντόρμουντ, διέλυσε 4-0 την Γκλάντμαχ!

Εξαιρετική εκκίνηση στην Bundesliga πραγματοποίησε η Ντόρμουντ, καθώς στο πρώτο ματς του Τόμας Τούχελ στον πάγκο, επικράτησε 4-0 της Γκλάντμπαχ.
Η Μπορούσια ήταν καταιγιστική στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ μόλις στο 15’ με τον Μάρκο Ρόις. Μάλιστα, έξι λεπτά αργότερα, ο Ομπαμεγιάνγκ διπλασίασε τα τέρματα των Βεστφαλών και στο 33’ ο Μικιταριάν διαμόρφωσε το 3-0.
Ο Αρμένιος στο 50ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ντόρμουντ, η οποία ξεκίνησε με το… δεξί τις υποχρεώσεις της στο γερμανικό πρωτάθλημα.
Ντόρτμουντ: Μπίρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Χούμελς, Σμέλτσερ, Γιντογκάν, Βάιγκλ, Ρόις (78' Καμπλ), Καγκάβα, Μεχιταριάν, Ομπαμεγιάνγκ (78' Ράμος).
Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Γιάντσκε, Σουλτς, Κρίστενσεν, Βεντ, Στιντλ, Τζάκα (79' Νταχούντ), Τραορέ (65' Χέρμαν), Τζόνσον, Ράφαελ, Ντέρμιτς (66' Αζάρ).