Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Σουόνσι – Χαλ 3-1

Μπλέκει με την παραμονή της η Χαλ ύστερα από την εκτός έδρας ήττα της με 3-1 από τη Σουόνσι στο «Λίμπερτι».

Στη μέση της βαθμολογίας της Πρέμιερ Λιγκ διατηρήθηκε η Σουόνσι η οποία πήρε με άνετο τρόπο τη νίκη με 3-1 επί της Χαλ εντός έδρας. Ο Κι στο 18΄ άνοιξε το σκορ για τους «κύκνους» και ο Γκομίς στο 37’ έκανε το 2-0.

Οι «τίγρεις» μείωσαν στο 50’ με τέρμα του ΜακΣέιν, ωστόσο τρία λεπτά αργότερα ο Μέιλερ αποβλήθηκε. Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και έφτασαν σε τρίτο τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΣΟΥΟΝΣΙ: Φαμπιάνσκι, Νόουτον (56' Ράνχελ), Φερνάντες, Γουίλιαμς, Τέιλορ, Κορκ (65' Ντάιερ), Κι, Σέλβεϊ (90' Γκριμς), Σίγκουρντσον, Ρούτλετζ, Γκομίς.
ΧΑΛ: ΜακΓκρέγκορ, ΜακΣέιν, Ντόουσον, Μπρους (70' Ντιαμέ), Ελμοχαμάντι, Λίβερμορ, Μέιλερ, Ραμίρες (30' Κουίν), Μπράντι, Ερνάντεθ (81' Αλούκο), Εντόι.