Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Φιορεντίνα – Σαμπντόρια 2-0

Σπουδαία νίκη για τη Φιορεντίνα η οποία επιβλήθηκε 2-0 της Σαμπντόρια στο «Αρτέμιο Φράνκι» για να παραμείνει στις θέσεις της Ευρώπης.

Στις θέσεις που οδηγούν στο Europa League παρέμεινε η Φιορεντίνα η οποία επιβλήθηκε 2-0 της Σαμπντόρια εντός έδρας πετυχαίνοντας και τα δύο τέρματά της στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο 61’ ο Ντιαμάντι άνοιξε το σκορ για τους «βιόλα» και τρία λεπτά αργότερα ήρθε ο Σαλάχ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Νέτο, Ρίτσαρντς, Γκονζάλο Ροντρίγκεζ, Μπασάντα, Μάρκος Αλόνσο, Ακουιλάνι (83’ Βάργκας), Βαλέρο, Μπαντέι, Ντιαμάντι (76’ Φερνάντεζ), Σαλάχ (89’ Λατσάρι), Γκόμεζ.
ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Βιβιάνο, Ντε Σιλβέστρι (74’ Βσόλεκ), Σιλβέστρε, Ρομανιόλι (83’ Μουνιόθ), Ρεγκίνι, Ομπιάνγκ, Παλόμπο, Σοριάνο (67’ Μπεργκέσιο), Έντερ, Μουριέλ, Ετό.