Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Αμβούργο 2-1

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάιερ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε 2-1 του Αμβούργου με την ομάδα του λιμανιού να μπλέκει για τα καλά.

Σημαντική νίκη στην προσπάθειά της να μην μπλέξει σε περιπέτειες σε ό,τι αφορά την παραμονή της πήρε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης η οποία επικράτησε 2-1 του Αμβούργου με τους φιλοξενούμενους να μπλέκουν ακόμα περισσότερο.

Ο Μάιερ στο 12’ με πέναλτι άνοιξε το σκορ, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Στίμπερ έφερε το ματς στα ίσια. Ξανά όμως, ο Μάιερ στο 54’ έκανε το 2-1 με εντυπωσιακό πλασέ για να γράψει και το τελικό αποτέλεσμα. Ο μεγάλος πρωταγωνιστής των «αετών» στις καθυστερήσεις αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι και έχασε την ευκαιρία να κάνει το χατ-τρικ.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΦΚΟΥΡΤΗΣ: Τραπ, Τσάντλερ, Ρους, Μάντλουνγκ, Οτζπίκα, Χασέμπε, Στεντέρα, Άιγκνερ (77’ Κίτελ), Πιαζόν, Ινούι, Μάιερ.
ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Ντίκμαϊερ, Τζουρού, Ραΐκοβιτς (79’ Φαν ντερ Φάαρτ), Οστρζόλεκ, Κάτσαρ, Γίρασεκ, Μίλερ (70΄Μάρκος), Στίμπερ, Γκουαϊντά, Ρούντνεφς (60’ Μπάιστερ).