Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Χόφενχαϊμ – Στουτγκάρδη 2-1

Λύτρωση για τη Χόφενχαϊμ η οποία με γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησε 2-1 της Στουτγκάρδης.

Μία ανέλπιστη νίκη πήρε η Χόφενχαϊμ απέναντι στην Στουτγκάρδη στη «Ράιν Νέκαρ Αρένα». Αυτό γιατί πέτυχε το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για να παραμείνει σε τροχιά Ευρώπης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31’ με γκολ του Φιρμίνο για να έρθει όμως, η άμεση ισοφάριση από τον Σακάι στο 39’. Τη νίκη στους «χωριάτες» έδωσε ο Ρούντι στο 92’.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Μπάουμαν, Μπεκ, Άμπραχαμ (83’ Τολιάν), Μπίκακσιτς, Κιμ, Ρούντι, Σβέγκλερ, Βόλαντ, Αμίρι (57’ Σαλίχοβιτς), Φιρμίνο, Σίπλοκ (72’ Μοντέστ).
ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Ούλριχ, Σακάι, Μπάουμγκαρτλινγκερ, Νίντερμαϊερ, Χλούσεκ, Ρομέου, Κλάιν (78’ Ιμπίσεβιτς), Λάιτνερ (69’ Μαξίμ), Γκέντνερ, Χάρνικ (87’ Ντιέ), Βερνέρ.