Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

Αμβούργο – Γκλάντμπαχ 1-1

Λύτρωση για την Γκλάντμπαχ στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με το Αμβούργο όπου ισοφάρισε στις καθυστερήσεις για το τελικό 1-1.

Την ευκαιρία να αποσπαστεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έχασε το Αμβούργο το οποίο παραχώρησε την ισοπαλία με 1-1 στην Γκλάντμπαχ. Οι φιλοξενούμενοι θα πρέπει να αισθάνονται ικανοποιημένοι από την ισοπαλία, καθώς ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του λιμανιού άνοιξε το σκορ στο 74’ με γκολ του Στίμπερ για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Χργκότα στο 92’.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Ντίκμαϊερ, Τζουρού, Ραΐκοβιτς, Οστρζόλεκ, Κάτσαρ (85’ Βέστερμαν), Γίρασεκ, Μίλερ, Στίμπερ, Γκουαϊντά (77’ Γκετζ), Όλιτς (25’ Ρούντνεφς).
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Σόμερ, Κορμπ, Στραντζλ, Γιάντκσε, Βεντ, Κράμερ (79’ Χργκότα), Νόρντβαϊτ, Χαν (76’ Αζάρ), Τραορέ (61’ Ράφαελ), Χέρμαν, Κρούσε.