Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

Φιορεντίνα – Τορίνο 1-1

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ισοφάρισε η Τορίνο για να αποσπάσει την ισοπαλία στην έδρα της Φιορεντίνα.

Για το τέλος κρατούσαν το… καλό Φιορεντίνα και Τορίνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση που έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στο «Αρτέμιο Φράνκι». Με αυτή την ισοπαλία οι «βιόλα» έχασαν την ευκαιρία να αναρριχηθούν στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ο Σαλάχ στο 85’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους ωστόσο η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε δύο λεπτά αργότερα με τον Βίβες να κάνει το τελικό 1-1.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ταταρουσάνου, Μπασάντα, Τόμοβιτς, Ροντρίγκεζ, Ρόσι (56’ Χοακίν), Ακουιλάνι, Μπαντέι, Ίλισιτς, Βάργκας, Ντιαμάντι (66’ Σαλάχ), Μπαμπακάρ (78’ Τζιλαρντίνο).
ΤΟΡΙΝΟ: Παντέλι, Μακσίμοβιτς, Γιάνσον, Μορέτι, Μπρούνο Πέρες, Μπενάσι (75’ Γκάτσι), Βίβες, Φάρνερουντ (86’ Αμάουρι), Μολινάρο, Μάξι Λόπεζ, Κουαλιαρέλα (65’ Μαρτίνεθ).