Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

ΚΠΡ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2

Στο κυνήγι της πρώτης θέσης διατηρήθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία πήρε σημαντική νίκη με 2-0 στο Λονδίνο απέναντι στην ΚΠΡ.

Άμεση ήταν η επιστροφή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις επιτυχίες για την Πρέμιερ Λιγκ, ύστερα από την εντός έδρας ήττα της με 1-0 από τη Σαουθάμπτον. Οι «κόκκινοι διάβολοι» φιλοξενήθηκαν από την ΚΠΡ και επικράτησαν 2-0 για να παραμείνουν στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο μέρος δεν υπήρξε κάποιο γκολ με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι. Η ομάδα του Λουίς φαν Χάαλ άνοιξε το σκορ στο 58’ με τέρμα του Φελαϊνί για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Γουίλσον στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΚΠΡ: Γκριν, Ίσλα, Ονουόχα, Νταν (46’ Κάουλκερ), Χιλ, Βάργκας, Χένρι, Μπάρτον, Φερ (70’ Τάαραμπτ), Όστιν, Ζαμόρα (80’ Κράνιτσαρ).
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Τζόουνς, Έβανς (57’ Γουίλσον), Ρόχο, Βαλέντσια, Μάτα (46’ Φελαϊνί), Κάρικ, Ρούνεϊ, Μπλιντ, Φαλκάο, Ντι Μαρία (94’ Ερέρα).