Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

ΚΠΡ – Μπέρνλι 2-0

Νίκη παραμονής για την ΚΠΡ στο «Λόφτους Ρόουντ» όπου επικράτησε 2-0 της Μπέρνλι για να αποσπαστεί από τις θέσεις του υποβιβασμού.

Πολύ σημαντικό τρίποντο στην προσπάθειά της για την παραμονή στην Πρέμιερ Λιγκ πήρε η ΚΠΡ η οποία υποδεχόμενη την Μπέρνλι πήρε σπουδαία νίκη με 2-0 καθαρίζοντας το ματς στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 51’ ο Φερ άνοιξε το σκορ για τους Λονδρέζους για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Όστιν στο 74’. Ο σκόρερ του δευτέρου τέρματος, δύο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε χωρίς όμως, αυτό να στοιχίσει στην ομάδα του.

ΚΠΡ: Γκριν, Ίσλα, Κόκερ, Νταν, Γιανγκ, Βάργκας (78' Ματς), Μπάρτον, Χένρι, Φερ, Όστιν, Ζαμόρα
ΜΠΕΡΝΛΙ: Χίτον, Μι, Σέικελ, Κιν, Τριπιέρ, Μπόιντ, Τζόουνς (86΄ Γιούτκεβιτς), Μάρνεϊ, Άρφιλντ (75' Γουάλας), Μπαρνς (89' Σορντέλ), Ίνγκς