Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

Αννόβερο – Βόλφσμπουργκ 1-3

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Μπουντεσλίγκα διατηρήθηκε η Βόλφσμπουργκ η οποία πήρε σπουδαία νίκη με 3-1 επί του Αννόβερου.

Τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο γερμανικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βόλφσμπουργκ η οποία πέρασε νικηφόρα 3-1 από την έδρα του Αννόβερου για να αποδείξει πως είναι από τις δυνατές ομάδες της σεζόν.

Μόλις στο 4’ ο Ντε Μπρούιν άνοιξε το σκορ για τους «λύκους» με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τέρμα του Χοσελού. Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που «καθάρισαν» το ματς.

Ο Ντοστ στο 69’ έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με τον Άρνολντ στο 85’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Μαρσέλο, Σουλτζ, Αλμπορνόζ, Σμίντεμπαχ, Γκούλσελαμ (75’ Σόμπιχ), Μπριάν (68’ Μπίτενκουρτ), Στεντλ, Κιγιοτάκε (67’ Πριμπ), Χοσελού.
ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Γιουνγκ, Νάλντο, Νότσε, Ροντρίγκες, Γκιλαβογκί, Λουίζ Γκουστάβο, Βιεϊρίνια (82’ Άρνολντ), Ντε Μπρούιν, Πέρισιτς (88’ Σέφερ), Όλιτς (67’ Ντοστ).