Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

Λεβάντε – Σοσιεδάδ 1-1

Με γκολ του Ίβανσιτς στις καθυστερήσεις η Λεβάντε πήρε την ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Σοσιεδάδ.

Κοντά στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας έμειναν Λεβάντε και Σοσιεδάδ ύστερα από το μεταξύ τους ισόπαλο 1-1. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα βολεύει μόνο τους γηπεδούχους με βάση την εξέλιξη του αγώνα.

Αυτό γιατί ο Κάναλες στο 48’ είχε βάλει τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ και η ομάδα της Βασκονίας έδειχνε ικανή να κρατήσει το υπέρ της σκορ. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ίβανσιτς διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Μαρίνο, Λόπεζ, Βύντρα, Ναβάρο, Καράμπελας (75’ Ρούμπεν Γκαρσία), Μοράλες, Ντιόπ, Σιμάο (55’ Σισοκό), Ίβανσιτς, Μπαράλ (67’ Ράφαελ), Κασαδέσους.
ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρούγι, Ντε λα Μπέγια, Ανσοτέγκι, Μαρτίνεζ, Κάρλος Μαρτίνεζ, Μπεργκάρα, Γκρανέρο, Ερβίας (65’ Πάρδο), Πριέτο, Κάναλες (90’ Μπερσίσε), Φινμπόγκασον (80’ Εθκέρο).