Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

Τερεζόπουλος: «Πήραμε βαθμό σε δύσκολη έδρα»

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο Δημήτρης Τερεζόπουλος, από ην εκτος έδρας ισοπαλία του Πανιώνιου στην Βέροια, με την ομώνυμη ομάδα.

«Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τον βαθμό που πήραν μέσα σε μια δύσκολη έδρα. Η ομάδα μου ξεκίνησε καλά το ματς, είχε τον έλεγχο και προηγήθηκε στο σκορ. Ωστόσο, λόγω ενός «μπλακ άουτ» στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-1. Στο ημίχρονο είπαμε με τα παιδιά ότι πρέπει να δώσουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε, κάτι που έγινε και φέραμε το ματς στα ίσια. Όταν όμως η ΒΕΡΟΙΑ έμεινε με δέκα παίκτες θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε το παιχνίδι καλύτερα».

Για τις αρκετές καθυστερήσεις που έκαναν οι παίκτες του: «Δεν υπήρχε δόλος και όσοι έχουν δει τα παιχνίδια μας ξέρουν ότι δεν κάνουμε τέτοια πράγματα. Στην προπόνηση τονίζω καθημερινά στους παίκτες μου ότι θεατρινισμοί δεν χωράνε στην ομάδα».