Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Σεβίλλη – Γρανάδα 5-1

Με ένα απίστευτο ξέσπασμα στα τελευταία 30 λεπτά του αγώνα η Σεβίλλη διέλυσε 5-1 τη Γρανάδα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν».

Στην 4η θέση της βαθμολογίας του ισπανικού πρωταθλήματος διατηρήθηκε η Σεβίλλη η οποία φιλοξενώντας τη Γρανάδα έκανε εξαιρετική εμφάνιση για να επικρατήσει 5-1 με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μπακά στο 24’ άνοιξε το σκορ για τους Ανδαλουσιανούς, ωστόσο στο 42’ ο Ελ Αράμπι ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι. Όλα ξεκαθάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο όταν και οι γηπεδούχοι σημείωσαν τέσσερα τέρματα.

Ο Μπανέγα στο 65’ έκανε το 2-1 για να τελειώσουν όλα στο 79’ με τον Μπακά να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-1. Μέχρι το τέλος οι γηπεδούχοι έφτασαν σε ακόμα δύο γκολ με τους Μπιά (89’) και Γκαμέιρο (92’) για το τελικό 5-1.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπέτο, Βιδάλ, Παρέχα, Καρίθο, Φιγκέιρας, Κριτσόβιακ, Μπιά, Ντεουλοφέου (63' Ρέγιες), Μπανέγα (76' Σουάρεθ), Βιτόλο, Μπάκα (86' Γκαμεϊρό)
ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Μουρίγι, Μπαμπίν, Φολκιέ, Κάρλος, Ιτούρα, Ρίκο, Μάρκες (14' Έντι), Ελ Αράμπι, Σισοκό (69' Κόρδοβα), Πίτι (83' Σασές).