Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Ανατροπή για Μπαρτσελόνα, 2-1 την Αλμερία

Με το… ζόρι κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Αλμερία η Μπαρτσελόνα η οποία επιβλήθηκε 2-1 κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Στην κορυφή της βαθμολογίας έστω και με ένα παιχνίδι παραπάνω κατάφερε να βρεθεί η Μπαρτσελόνα η οποία πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 στην έδρα της Αλμερίας κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και έβαλαν δύσκολα στους Καταλανούς καθώς προηγήθηκαν στο 37’ με τέρμα του Τιεβί. Στο δεύτερο μέρος έγιναν οι κατάλληλες αλλαγές από τον Λουίς Ενρίκε και έτσι ήρθε η ανατροπή.

Ο Νεϊμάρ στο 73’ έφερε το ματς στα ίσια, για να ολοκληρωθεί η ανατροπή από τον Ζόρντι Άλμπα στο 82’ για να γίνει το τελικό 2-1.

ΑΛΜΕΡΙΑ: Ρούμπεν, Σίμο, Τρουγίλο, Βελέζ, Ντουμπαρμπιέρ, Βέρζα, Αζίζ, Τόμας (85’ Βέλινγκτον), Σοριάνο (68’ Χεμέντ), Ζονγκό, Τιεβί (77’ Μέντεζ).
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Μπράβο, Αντριάνο, Μπάρτρα, Μασεράνο, Άλμπα, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς (66’ Τσάβι), Ραφίνια, Πέδρο (46’ Σουάρεζ), Μέσι, Ελ Χαντάντι (46’ Νεϊμάρ).