Κυριακή 4 Μαΐου 2014

Εύκολα η Βίλα, 3-1 τη Χαλ

Χωρίς να υπάρχει ουσιαστικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Άστον Βίλα επιβλήθηκε με άνετο τρόπο 3-1 της Χαλ.

Στην Πρέμιερ Λιγκ και με μαθηματικό τρόπο θα αγωνίζεται τη νέα περίοδο η Άστον Βίλα μετά τη νίκη της με 3-1 επί της Χαλ. Μόλις στο πρώτο λεπτό οι «χωριάτες» άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Γουέστγουντ.

Η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 28’ με το αυτογκόλ του Μπόβερι. Πριν από το ημίχρονο όμως, οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι με δύο τέρματα του Βάιμαν (41’, 45’).

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκουζάν, Λόουτον, Φλάαρ, Κλαρκ, Όλμπρινγκτον (76’ Ελ Αχμάντι), Γουέστγουντ, Ντλεφ, Μπερτράν, Βάιμαν (81’ Μπακούνα), Αγκμπονλαχόρ (22’ Μπόβερι).
ΧΑΛ: Χάρπερ, Τσέστερ (43’ Μπρους), Ντέιβις, Φιγκερόα, Ελ Μοχαμάντι, Λίβερμορ, Χάντλστοουν, Μέιλερ (46’ Κουίν), Ροσένιορ, Λονγκ, Γέλαβιτς (70’ Σαγκμπό).