Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Λύτρωση για Λιλ

Τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Γκινγκάμπ πανηγύρισε η Λιλ με γκολ στις καθυστερήσεις για να παραμείνει στην 3η θέση.

Στους έξι βαθμούς από τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας που δίνει και το απευθείας εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League μείωσε η Λιλ που πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 1-0 επί της Γκινγκάμπ στο «Γκραντ».

Οι «μολοσσοί» έδειχναν κολλημένοι απέναντι στην άμυνα της Γκινγκάμπ, ωστόσο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καλού πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης δίνοντας την πρώτη νίκη στην ομάδα του, ύστερα από τρεις εβδομάδες.

ΛΙΛ: Ενιεάμα, Μπασά, Κάερ, Μπεριά, Σιντιμπέ, Μπαλμόν (78’ Ροντελέν), Μαρτίν (59’ Καλού), Γκεγιέ, Ρου, Οριζί (69’ Ντελαπλάς), Μέντες.
ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ: Σαμασά, Σορμπόν, Περέιρα, Ατίκ, Μπεβέ, Σανκαρέ, Κερμπράτ, Ντος Σάντος, Ντιαλό, Γιαταμπαρέ, Μαντάν (72’ Ζιρεσέ).