Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Θρίαμβος παραμονής για Φράιμπουργκ, 4-1 την Άιντραχτ

Ζωντανή στη «μάχη» της παραμονής έμεινε η Φράιμπουργκ η οποία πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη με 4-1 επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Φράιμπουργκ στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης παίρνοντας τη νίκη με 4-1. Ο Σούστερ στο 34’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης και το 54’ ο Γκουεντέ έκανε το 2-0 για να μειώσουν οι γηπεδούχοι με τέρμα του Χοσελού στο 59’ σε 2-1. Ο Κλάους στο 70’ όμως, κάνοντας το 3-1 «καθάρισε» για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Γκουεντέ στις καθυστερήσεις.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: Τραπ, Γιουνγκ, Μάντλουνγκ (73’ Στεντέρα), Ρους, Τζάκπα, Σβέγκλερ, Φλουμ, Άιγκνερ, Ινούι (59’ Ρόσενθαλ), Μάιερ (52’ Κάντλετς), Χοσελού.
ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Σοργκ, Κρμας, Γκίντερ, Γκούντερ, Σούστερ (75’ Χεν), Φερνάντες, Σμιντ (35’ Κλάους), Νταριντά, Γκουεντέ, Μεχμέντι (87’ Κερκ).