Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Λύτρωση για Λάτσιο, 3-2 την Πάρμα

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στο «Ολίμπικο» όπου η Λάτσιο με γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησε 3-2 της Πάρμα.

Στους τρεις βαθμούς από τις θέσεις της Ευρώπης μείωσε την απόστασή της η Λάτσιο που πήρε το πρώτο της τρίποντο ύστερα από δύο αγωνιστικές επικρατώντας 3-2 της Πάρμα στο «Ολίμπικο» μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

Οι Ρωμαίοι άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τέρμα του Λούλιτς, για να έρθει η ισοφάριση από τον Μπιαμπιανί στο 26’. Ο Κλόσε στο 67’ έβαλε εκ νέου στο προβάδισμα τους γηπεδούχους, για να γίνει το 2-2 από το αυτογκόλ του Σιανί στο 81’.

Η λύτρωση για τους «λατσιάλι» ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με το γκολ του Καντρέβα.

ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Κονκό, Μπιάβα, Νοβαρέτι (11’ Σιανί), Ράντου, Τσάνα (66’ Κεϊτά), Ονάζι, Καντρέβα, Μάουρι (85’ Πόστιγκα), Λούλιτς, Κλόσε.
ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Κασάνι, Λουκαρέλι, Φελίπε, Γκόμπι (79’ Μολινάρο), Άκουα (70’ Μουνάρι), Μαρκιόνι, Παρόλο, Σκελότο (68’ Παλαντίνο), Κασάνο, Μπιαμπιανί.