Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Θρίαμβος για Βερόνα, 3-0 την Τζένοα

Παίζοντας για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, η Βερόνα κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη με 3-0 επί της Τζένοα.

Σε τραγική κατάσταση βρισκόταν το τελευταίο διάστημα η Βερόνα, η οποία προερχόταν από πέντε συνεχόμενες ήττες χωρίς μάλιστα να σκοράρει. Παρόλα αυτά, κατάφερε να ξεσπάσει απέναντι στην Τζένοα διαλύοντας την αντίπαλό της με το εμφατικό 3-0.

Στο 35’ ο Ντοναντέλ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Αλμπερτάτσι να αποβάλλεται δέκα λεπτά αργότερα. Κάτι που δεν στοίχισε στην ομάδα του όμως, καθώς στα τελευταία λεπτά με τα γκολ του Τόνι (88’, 94’) έφτασαν στην ευρεία νίκη με 3-0.

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Κατσιατόρε, Μόρας, Μάρκες, Αλμπερτάτσι, Σάλα (80’ Ντονάτι), Ντοναντέλ, Χάλφρεντσον (90’ Αγκοστίνι), Ιτούρμπε (69’ Μαϊέτα), Τόνι, Μαρκίνιο.
ΤΖΕΝΟΑ: Περέν, Μότα (75’ Κονάτε), Ντε Μάιο, Μαρκέσε, Αντονέλι, Στουράρο (60’ Φετφατζίδης), Μπερτολάτσι, Ντε Τσέλιε (54’ Καλάιο), Σεντουριόν, Τζιλαρντίνο, Σκούλι.