Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Τεσσάρα για Ρόμα

Στη δεύτερη θέση του Καμπιονάτο διατηρήθηκε η Ρόμα που διέλυσε στο «Ολίμπικο» 4-0 την Τζένοα.

Καμία αντίσταση δεν βρήκε η Ρόμα στο «Ολίμπικο» όπου φιλοξενώντας την Τζένοα έφτασε στην ευρεία νίκη με 4-0 για να επιστρέψει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο από την ήττα της την προηγούμενη αγωνιστική από τη Γιουβέντους.

Στο 26’ ο Φλορέντσι άνοιξε το σκορ για τους «τζιαλορόσι» με τον Τότι στο 30’ να κάνει το 2-0. Το 3-0 έγινε από τον Μαϊκόν στο 43’ που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και το 52’ από τον Μπενάτια.

ΡΟΜΑ: Ντε Σάνκτις, Μαϊκόν (82’ Γιεντβά), Μπενάτια, Μπουρντίσο, Ντόντο, Πιάνιτς (71’ Ντέστρο), Στρούτμαν, Ναϊνγκολάν, Φλορέντσι (78’ Μαρκίνιο), Τότι, Ζερβίνιο.
ΤΖΕΝΟΑ: Περέν, Αντονίνι, Μανφρεντίνι, Μαρκέσε, Βρσάλικο (69’ Ντε Μάιο), Ματουζάλεμ, Καμπράλ, Μπιοντίνι, Αντονέλι, Μπερτολάτσι (62’ Κόφι), Καλάιο (82’ Κονάτε).