Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Πρώτο «διπλό» για Αννόβερο, 3-1 τη Βόλφσμπουργκ

Ύστερα από οκτώ συνεχόμενες ήττες μακριά από το γήπεδό του, το Αννόβερο πέρασε εντυπωσιακά από τη «Βόλφσβαγκεν Αρένα» επικρατώντας 3-1 της Βόλφσμπουργκ.

Σημαντικό τρίποντο στην προσπάθειά του για την παραμονή στην Μπουντεσλίγκα πήρε το Αννόβερο που πέρασε νικηφόρα 3-1 από την έδρα της Βόλφσμπουργκ.

Οι Σάξονες ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Ρούντνεφς. Στο 36’ ο Όλιτς έβαλε ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι της νίκης, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι είδαν τον Μπίτενκουρτ να παίρνει το παιχνίδι πάνω του και με δύο τέρματα (50’, 72’) να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Τρες (61΄Πέρισιτς), Νάλντο, Νότσε, Ροντρίγκεζ, Μεντόγεβιτς, Λουίζ Γκουστάβο, Ντε Μπρίνε, Άρνολντ, Ντιέγκο, Όλιτς (69΄ Ντοστ).
ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Μαρσέλο, Χόφμαν, Σουλτζ, Σμίντνεμπαχ, Στεντλ, Χούστι (83’ Αντρεάνσεν), Μπίτενκουρτ (89΄ Πριμπ), Ντιούφ, Ρούντνεφς (93΄ Σλάουντραφ).