Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Στο… ρελαντί η Μπάγερν

Η Πρωταθλήτρια Γερμανίας συνέχισε την… προέλασή της, νικώντας 3-1 το Αμβούργο στην «Αλιάντς Αρένα»

Χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα η Μπάγερν Μονάχου συνέχισε την… προέλασή της προς την κατάκτηση της Bundesliga. Νέο… θύμα των Βαυαρών ήταν το Αμβούργο το οποίο νίκησαν 3-1 στην «Αλιάντς Αρένα».

Στο 42ο λεπτό ο Μάντζουκιτς άνοιξε το σκορ για τους Βαυαρούς, με τον Γκέτσε στο 52’ να δίνει «αέρα» δυο τερμάτων στην ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα. Ο Λασόγκα στο 87ο λεπτό έκανε τους φίλους της Μπάγερν να ανησυχήσουν, όχι όμως για πολύ αφού στο 93ο λεπτό ο Σακίρι διαμόρφωσε το τελικό 3-1, με τους γηπεδούχους να χάνουν πολλές ευκαιρίες για γκολ.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Ραφίνια, Βαν Μπούιτεν, Ντάντε, Κοντέντο, Λαμ, Μίλερ (78’ Σακίρι), Αλκάνταρα, Κρόος (82’ Χέλμπεργκ), Γκέτσε (64’ Ριμπερί), Μάντζουκιτς

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Ρινκόν, Ταχ, Τζουρού, Γιάνσεν, Μπαντέλι, Αρσλάν, Ζουά (85’ Λαμ), Φαν ντερ Φάαρτ, Τσαλχάνογλου (76’ Γίρατσεκ), Λασόγκα.