Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Απίστευτη επιστροφή για Αννόβερο

Η Νυρεμβέργη βρέθηκε μία… ανάσα από το «διπλό» κόντρα στο Ανόβερο, αλλά ο Ντιούφ είχε άλλη άποψη και οι «κόκκινοι» πήραν την ισοπαλία 3-3 στο 90’.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πήραν προβάδισμα 3-0 στο ημίχρονο, χάρις στα τέρματα των Χλούσεκ (30’) και Ντρμιτς (38’) και Νίλσον (41’).

Όμως, το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, οι οποίοι μείωσαν στο 60’ με τον Μπίτενκουρτ και στην συνέχεια, ο Ντιούφ με δύο τέρματα, αρχικά στο 87’ και εν συνεχεία στο 90’ έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο Αννόβερο.

Αννόβερο: Ζιέλερ, Σακάι, Μαρσέλο, Σανέ, Πριμπ (81’ Πάντερ), Στιντλ, Αντρέασεν, Σμιέντεμπαχ (46’ Μπίτενκουρτ), Χούσζτι, Ντιούφ, Σόμπιεχ (74’ Σουλεϊμάνι).

Νυρεμβέργη: Σάφερ, Κάντλερ, Νίλσον, Πόγκατετζ, Πλάτενχαρντ, Χασέμπε, Φραντζ (88’ Μακ), Ντρμιτς (72’ Φέουλνερ), Κιοτάκε, Χλούσεκ, Γκίντσζεκ (76’ Πέκχαρτ).