Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

Μίλησε στο τέλος η Μάιντζ, 3-2 το Αμβούργο

Μεγάλη νίκη για τη Μάιντζ στην «Ίμτεχ Αρένα» όπου επικράτησε 3-2 του Αμβούργου για να πλησιάσει στις θέσεις της Ευρώπης.

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στην «Ίμτεχ Αρένα» όπου το Αμβούργο υποδέχτηκε τη Μάιντζ με τους φιλοξενούμενους να κάνουν μεγάλη εμφάνιση και να παίρνουν τη νίκη με 3-2 για να πλησιάσουν στις θέσεις της Ευρώπης.

Ο Καλχανόγλου στο 21’ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του λιμανιού, ωστόσο στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν με τα γκολ των Οκαζάκι (47’) και Μίλερ (50’).

Στο 79’ ο Φαν ντερ Φάαρτ έφερε το ματς στα ίσια για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Οκαζάκι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ: Ντρόμπνι, Ρινκόν, Τα, Τζουρού, Γιάνσεν, Μπαντέι, Αρσλάν (58’ Γίρασεκ), Μπάιστερ (58’ Ζουά), Φαν ντερ Φάαρτ, Καλχανόγλου (84’ Λαμ), Λασογκά.
ΜΑΪΝΤΖ: Καριούς, Πόσπεχ, Μπελ, Νοβέσκι, Παρκ, Γκάις, Μόριτζ (84’ Σαλέρ), Σότο (65’ Τζούνιορ Ντιάζ), Μαλί (77’ Τσούπο – Μοτίνγκ), Μίλερ, Οκαζάκι.