Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2013

Ξεφεύγει η Φράιμπουργκ, 2-1 το Αννόβερο

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μεχμέντι η Φράιμπουργκ επικράτησε 2-1 του Αννόβερου για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις.

Την πρώτη της νίκη ύστερα από τρεις συνεχόμενες ήττες πανηγύρισε η Φράιμπουργκ που φιλοξενώντας το Αννόβερο κατάφερε να φτάσει στο σημαντικό τρίποντο επικρατώντας 2-1, για να πάρει σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Στο πρώτο μέρος όλα είχαν κριθεί, καθώς ο Μεχμέντι αρχικά άνοιξε το σκορ στο 25’ για να κάνει το 2-0 στο 36’. Οι φιλοξενούμενοι, το μόνο που κατάφεραν, ήταν να μειώσουν με τέρμα του Μπίντεκουρτ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Σοργκ, Χον, Κρμας (46’ Σούστερ), Γκούντερ, Γκίντερ, Φερνάντες, Σμιντ, Πίλαρ (79’ Γκουεντέ), Μεχμέντι (88’ Χάνκε), Νταριντά.
ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Τσερούντολο (82’ Σλάουντραφ), Μαρσέλο, Χόφμαν, Πριμπ, Αντρεάνσεν (46’ Σμίντεμπαχ), Σανέ, Στεντλ, Μπίτενκουρτ, Ντιούφ, Σουλεϊμανί (46’ Σόμπιχ).