Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Γκολ και θέαμα στη «Ράιν Νέκαρ Αρένα»

Εντυπωσιακή ήταν η αναμέτρηση της Χόφενχαϊμ με τη Βέρντερ Βρέμης με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 4-4!

Ακόμα… σκοράρουν Χόφενχαϊμ και Βέρντερ Βρέμης με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 4-4 στη «Ράιν Νέκαρ Αρένα». Οι γηπεδούχοι μπήκαν εντυπωσιακά και με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Σαλίχοβιτς (12’, 18’) πήραν προβάδισμα με 2-0.

Στο 45’ όμως, ο Χαντ με πέναλτι έκανε το 2-1 για να ισοφαρίσει ο Ελία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο μέρος η Χόφενχαϊμ μπήκε ξανά δυνατά και με γκολ των Βόλαντ (49’) και Χέρντλινγκ (53’) έκαναν το 4-2.

Ο Πέτερσεν στο 59’ μείωσε σε 4-3 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Μπάργκφρεντε στο 91’.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Κάστελς, Μπεκ, Άμπραχαμ, Σούλε, Σαλίχοβιτς, Ρούντι (65’ Στρομπλ), Πολάνσκι, Βόλαντ (87’ Τζόνσον), Ρομπέρτο Φιρμίνο, Χέρντλινγκ, Σίπλοκ (72’ Μοντέστ).
ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Βολφς, Γκέμπρε Σελασιέ, Λουκίμια, Καλντιρόλα, Γκαρσία, Φριτζ, Μακιάντι, Ελία (46’ Πέτερσεν), Χουντ, Εκίτσι (70’ Μπάργκφρεντε), Ντι Σάντο.