Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Λύτρωση για Λάτσιο

Με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λάτσιο απέσπασε την ισοπαλία με 1-1 από την έδρα της Σαμπντόρια στο ντεμπούτο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς στον πάγκο των «μπλουτσερκιάτι».

Σπουδαίο βαθμό κατάφερε να αποσπάσει η Λάτσιο στο «Λουίτζι Φεράρις» απέναντι στη Σαμπντόρια μένοντας στο ισόπαλο 1-1. Ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς στ ντεμπούτο του στον πάγκο των γηπεδούχων λίγο έλειψε να τους οδηγήσει στη μεγάλη νίκη.

Ο Σοριάνο στο 68’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, για να ισοφαρίσει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσάνα.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Ζούνιορ Κόστα, Ντε Σιλβέστρι, Μουστάφι, Γκασταντέλο, Κόστα, Παλόμπο (93’ Μαρέσκα), Ομπιάνγκ, Γκαμπιαντίνι, Κρίστισιτς, Βσόλεκ (59’ Σοριάνο), Πότσι (80’ Πετάνια).
ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Σιανί, Τσάνα, Ράντου, Κονκό, Ονάζι, Λέντεσμα (68’ Ερνάνες), Λούλιτς, Καντρέβα (70’ Έντερσον), Φλοκάρι, Κεϊτά (57’ Περέα).