Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Σοκ στο τέλος για Γιουνάιτεντ

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίστηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από την Κάρντιφ για να μείνει στο 2-2.

Στους επτά βαθμούς μακριά από την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ έμεινε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία δεν κατάφερε να φύγει νικηφόρα από την έδρα της Κάρντιφ μένοντας στο ισόπαλο 2-2.

Ο Ρούνεϊ στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους διαβόλους» με τον Κάμπελ στο 33’ να πληγώνει την πρώην ομάδα του κάνοντας το 1-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Εβρά έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, για να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας η Κάρντιφ στο 91’ με τέρμα του Κιμ.

ΚΑΡΝΤΙΦ: Μάρσαλ, Κάθεριν, Κάουλκερ, Τέρνερ, Τέιλορ, Μεντέλ, Κόουι, Μουτς (77’ Κιμ), Γουίτινγκχαμ, Οντεμβιγκί (65’ Νόουν), Κάμπελ (84’ Κορνέλιους).
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Σμόλινγκ, Φέρντιναντ, Έβανς, Εβρά, Φελαϊνί, Κλέβερλι, Βαλέντσια, Ρούνεϊ, Γιανουζάι (67’ Γουέλμπεκ), Ερνάντεζ (73’ Γκιγκς).